S600PHWH - Skylark 600W SP Pset White Clam
Lutron
QTY:
Each
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Quick Specs
Catalog Number
S600PHWH
Manufacturer
Lutron
Manufacturer's Part Number
S-600PH-WH
Description
Skylark 600W SP Pset White Clam
Dimmer, 600 W, 50/60 HZ, Motion Sensor, Wall Mount, 4.9 In Length, 2.94 In Width, White, +0 °C Operating Temperature, +40 °C Operating Temperature, 0.3 LB/Ea
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Lighting Dimmers & Dimming Sys - Lighting Dimmers Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Residential Dimmers, Motion Sensors, Controls, & Photo Cells
UNSPSC
N/A
UPC/GTIN
027557684422 / 00027557684422
Weight per unit
0.3 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
309
Resources
Installation Sheets
S600PHWH - Installation Sheet
S600PHWH - Installation Sheet
Attachments
S600PHWH - Specification Sheet
S600PHWH - Specification Sheet
S600PHWH - Specification Sheet
S600PHWH - Specification Sheet
Images
S600PHWH - Large Image
S600PHWH - Large Image
S600PHWH - Small Image
S600PHWH - Large Image
Other Links
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
S600PHWH - Other
Brochures
S600PHWH - Brochure
S600PHWH - Brochure
Specifications Sheets
S600PHWH - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
These alternate items can be purchased instead of S600PHWH.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to S600PHWH, though they may not be 100% alike.
Dimmer, On/Off Rocker Switch, 150 W;6000 W, 60 HZ, Dimmable CFL/Led;Incandescent...